KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12543123
*
nr 1254 3123
Monica Sangberg
(f. 1937), Sverige
Oljemålning, Barn på äng. Signerad, daterad -81. Olja på duk, 19x14 cm
Monica Sangberg, svensk bildkonstnär född 1937.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 maj 2019
kl 18:48:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/5 21:35:00
1
700 kr
7/5 16:00:10
2
350 kr
7/5 16:00:10
1
400 kr (Budbetjänt)
8/5 19:58:19
3
500 kr
8/5 19:58:19
1
600 kr (Budbetjänt)
12/5 13:20:16
1
900 kr
12/5 20:50:25
4
700 kr
12/5 20:50:25
1
800 kr (Budbetjänt)
12/5 20:50:41
4
900 kr
12/5 20:50:41
1
900 kr (Budbetjänt)
12/5 20:50:58
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barn på äng monica sangberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Monica Sangberg
Monica Sangberg, svensk bildkonstnär född 1937.
Läs om budbetjänten
nr 1254 3123
Monica Sangberg
(f. 1937), Sverige
Oljemålning, Barn på äng. Signerad, daterad -81. Olja på duk, 19x14 cm
Monica Sangberg, svensk bildkonstnär född 1937.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 maj 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/5 21:35:00 | 1 | 700 kr |
7/5 16:00:10 | 2 | 350 kr |
7/5 16:00:10 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
8/5 19:58:19 | 3 | 500 kr |
8/5 19:58:19 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
12/5 13:20:16 | 1 | 900 kr |
12/5 20:50:25 | 4 | 700 kr |
12/5 20:50:25 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
12/5 20:50:41 | 4 | 900 kr |
12/5 20:50:41 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
12/5 20:50:58 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barn på äng monica sangberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37